Trawa krajobrazowa Zastosowanie trawy krajobrazowej

Zastosowanie trawy krajobrazowej

Trawa krajobrazowa
Często zadawane pytania
14 października 2019
sztuczna trawa

Zastosowanie trawy krajobrazowej

Trawa krajobrazowa stanowi idealne rozwiązanie we wszystkich miejscach, w których założenie trawnika jest niemożliwe. Zastosowanie trawy syntetycznej jest szerokie, a współcześnie wykorzystuje się ją nie tylko przy prywatnych posesjach, ale również w wielu miejscach użyteczności publicznej. Gdzie najlepiej sprawdzi się trawa krajobrazowa? Jakie korzyści wynikają z jej wykorzystania i co sprawia, że zdobywa coraz większą popularność?

Trawa krajobrazowa do znudzenia przypomina naturalną darń. Można ją wykorzystać zarówno do tworzenia standardowych kształtów i linii prostych, jak i dopasowywać do kątów oraz zaokrągleń terenu. Sprawdza się zarówno na małych, jak i większych powierzchniach. A na dodatek jest odporna na szkodliwe działanie promieni słonecznych i innych czynników zewnętrznych. Niezależnie od pogody i panującej aury zachowuje głęboki kolor zieleni, doskonale imitując naturalną trawę. Dobrej jakości trawa krajobrazowa jest nie do odróżnienia od prawdziwej trawy, zarówno wizualnie, jak i w dotyku.

Instrukcja montażu trawy krajobrazowej

Trawa krajobrazowa to doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych

Trawa krajobrazowa nie wymaga skomplikowanych czynności pielęgnacyjnych takich jak wałowanie czy wertykulacja trawnika. Mało tego! Nie ma konieczności jej koszenia czy podlewania. Ponadto trawa krajobrazowa stanowi idealne wyjście dla laików, którzy o konserwacji trawnika nie mają najmniejszego pojęcia. Jest łatwa w utrzymaniu czystości, jej montaż jest nieskomplikowany, a na dodatek zapewnia pełną przepuszczalność. Trawa krajobrazowa spełni oczekiwania osób, które pragną mieć naturalnie zielony, piękny i estetycznie wyglądający trawnik przez cały rok.

Czym jest trawa krajobrazowa? To sztuczna trawa, która, jak sama nazwa wskazuje, montowana jest w celu ozdoby krajobrazu. Składa się z elastycznego podkładu oraz wetkanych włókien typu monofilamentowych (splot pojedynczych pasm) lub fibrylowanych (skręcone taśmy o szerokości od kilku do kilkudziesięciu milimetrów). Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów trawy krajobrazowej. Możemy samodzielnie wybrać nie tylko grubość czy rodzaj źdźbła, ale również… kolor darni – począwszy od tradycyjnej, udostępnionej w różnych odcieniach zieleni trawy, poprzez niebieską czy żółtą, aż po czarną i czerwoną. Montaż trawy krajobrazowej nie jest skomplikowany, jednak w przypadku, gdy trzeba przyciąć trawę do odpowiednich rozmiarów czy przystrzyc do pożądanej wysokości, warto skonsultować się z firmą, która nie tylko sprzedaje, ale również wykonuje prace dodatkowe związane z założeniem trawnika z trawy krajobrazowej.

Trawa krajobrazowa doskonale imituje naturalną darń

Trawa krajobrazowa doskonale imituje naturalną darń w ogrodach i na terenach otaczających prywatne posesje. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają oszczędności na przyszłość, gdyż poza kosztami początkowymi nie ponosimy żadnych opłat związanych z obecnością sztucznej trawy w ogrodzie – nie ma konieczności jej nawadniania czy nawożenia. Ponadto trawa krajobrazowa sprawdzi się w ogrodach rodziców małych dzieci, gdyż jest wykonana z bezpiecznych materiałów. Zapewnia doskonałą amortyzację upadków i jest bardzo odporna na wzmożoną eksploatację. W przeciwieństwie do naturalnej darni, sztuczna trawa nie ulega uszkodzeniom podczas skakania, biegania czy gry w piłkę. Nie zapominajmy również o właścicielach psów, którzy borykają się z takimi problemami jak żółte plamy czy suche placki rozkopanej przez pupila trawy. Syntetyczna trawa pozwoli raz na zawsze uporać się ze śladami ubłoconych łap w domu i uszkodzeniami trawnika spowodowanymi przez obecność zwierząt domowych. Trawa krajobrazowa jest gwarancją zawsze zielonego, estetycznie wyglądającego i cieszącego oko ogrodu.3 proste kroki, które pomogą Ci utrzymać piękny wygląd sztucznej trawy!

Właściciele prywatnych posesji zakładają trawnik z trawy krajobrazowej również na tarasach czy balkonach. Syntetyczna trawa z powodzeniem przykryje zniszczone płytki czy nieestetycznie wyglądający gumolit. Dobrej jakości trawa krajobrazowa jest miła w dotyku, więc możemy po niej chodzić nawet boso.

W niektórych miejscach nie ma możliwości założenia trawnika z naturalnej trawy. Mowa tutaj o obszarach zacienionych, do których nigdy nie dociera słońce, a także miejscach, gdzie stan podłoża jest na tyle zły, że uniemożliwia zasianie naturalnej trawy. Właśnie na takich terenach zakłada się trawniki z trawy krajobrazowej, która pozwala zazielenić miejsce, jakie w przeciwnym wypadku pozostałoby niezagospodarowane, na przykłady skarpy czy zbocza.

Trawa krajobrazowa znajduje szerokie zastosowanie

Trawa krajobrazowa coraz częściej jest montowana również na placach zabaw, gdyż o wiele lepiej amortyzuje upadki dzieci niż naturalna darń. Ponadto trawa krajobrazowa nie wyciera się, a utrzymanie naturalnego trawnika na przykład pod huśtawkami jest trudne lub wręcz niemożliwe.

Trawa krajobrazowa znajduje szerokie zastosowanie także na campingach czy polach namiotowych. To doskonały przykład na wytrzymałość trawy syntetycznej i jej przewagę nad naturalną darnią. Trawnik z prawdziwej trawy ulega nadmiernego eksploatowaniu w miejscach, gdzie rozłożone są namioty czy stoją przyczepy kempingowe. Regeneracja trawnika na takich obszarach jest trudna lub wręcz niemożliwa, dlatego właściciele pól kempingowych i namiotowych coraz częściej decydują się na zakup trawy krajobrazowej, która spełnia ich wszystkie wymagania – prezentuje się schludnie i estetycznie, jest wytrzymała i odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Trawa krajobrazowa to udana inwestycja na lata.

Syntetyczna trawa zdobywa coraz większą popularność w miejscach użyteczności publicznej. Właściciele restauracji rozkładają trawę krajobrazową w ogródkach letnich, zyskując nie tylko estetyczny wygląd miejsca, ale również możliwość powtórnego wykorzystania trawnika. Kiedy sezon się skończy, trawę krajobrazową można zwinąć i rozłożyć ponownie w następnym roku.

Trawa krajobrazowa jest coraz częściej wykorzystywana przez gospodarzy miast i gmin w celu uatrakcyjnienia wizerunku miasta. Możliwości jej zastosowania w mieście jest wiele, a długą listę otwierają takie miejsca jak parki miejskie czy ogrody. Ponadto sztuczna trawa doskonale sprawdzi się na poboczach wzdłuż torów tramwajowych czy kolejowych, przy drogach oraz na pasach zieleni oddzielających pasy jezdni. W mieście trawę krajobrazową wykorzystuje się również na wysepkach przy rondach. Jej zastosowanie przynosi błyskawiczne rezultaty w postaci zazielenienia przestrzeni.

Prywatne firmy przekonują się do trawy krajobrazowej

Również prywatne firmy i instytucje przekonują się do trawy krajobrazowej, która znajduje swoje zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Syntetyczną trawę krajobrazową można spotkać w takich miejscach jak parkingi, dachy czy obiekty sportowe przeznaczone dla personelu danej firmy. Ponadto korporacje uatrakcyjniają swój wizerunek, montując ozdobną trawę w salach konferencyjnych czy w salonach. Wiele firm, podejmując decyzję o założeniu trawnika z trawy krajobrazowej, kieruje się takimi względami jak oszczędność czasu i pieniędzy (trawa krajobrazowa nie wymaga podlewania, więc pozwala obniżyć koszty rachunków za wodę) czy troska o środowisko – trawa krajobrazowa jest produkowana z przyjaznych dla środowiska materiałów, które ulegają powtórnemu wykorzystaniu.

Jak już udowodniliśmy, trawa krajobrazowa jest produktem o wszechstronnym zastosowaniu. Dotychczas rynek trawy syntetycznej był zdominowany przez trawę sportową, wykorzystywaną nie tylko na boiskach do piłki nożnej, ale także na kortach tenisowych czy na boiskach do hokeja czy do rugby, jednak obecnie obserwuje się coraz większą popularność również trawy krajobrazowej, znajdującej szerokie wykorzystanie na prywatnych posesjach, w miejscach użyteczności publicznej oraz w prywatnych firmach.

 

[wcpcsu id=”1110″]

logo of epufloor grass
Trawa Krajobrazowa
piotr.bednarek@epufloor.com
Kopcinskiego 77
Łódż , Łódż , 90033 Poland
+48 502 151 631