Trawa trudnopalna

Sztuczna trawa- aranżacje na 2021 rok
Sztuczna trawa- aranżacje na 2021 rok
28 grudnia 2020
Rodzaje sztucznej trawy
Rodzaje sztucznej trawy
12 lipca 2021
Trawa trudnopalna

Sztuczna trawa krajobrazowa to produkt, który z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Coraz chętniej stosowany jako wykładzina obiektowa w miejscach użyteczności publicznej oraz komercyjnej, musi posiadać odpowiednie atesty, które będą w stanie zapewnić o jego bezpieczeństwu. Jednym z najważniejszych jest atest trudnopalności.  Dlaczego? Oraz jak sprawdzić, czy wybrana przez nas trawa syntetyczna taki posiada ? O tym w niniejszym artykule.

Certyfikat trudnopalności

Trawa trudnopalna, to taka, która posiada na to odpowiedni certyfikat. Klasy palności występują od A do E, gdzie E jest tą najniższą, natomiast A najwyższą. Wykładzina obiektowa, powinna być skonstruowana tak, by w razie pożaru nie podtrzymywała ognia. Ważne jest również, by sama się nie paliła, i tym samym nie stwarzała dodatkowego zagrożenia, dla osób znajdujących się w danym budynku.

Co wpływa na uzyskanie przez trawę atestu trudnopalności ?

Tak naprawdę to nie sama trawa jest trudnopalna, a system, który potrzebny jest do jej montażu. Nie mniej jednak, bez niego aplikacja sztucznej trawy dekoracyjnej nie przebiegłaby prawidłowo, co skutkowałoby osłabieniem jej trwałości. Główny system w trawach syntetycznych stanowi piasek kwarcowy. Jest on niewidoczny dla oka i sprawia, że trawa zyskuje dużo lepszą przyczepność. I to właśnie jego prawidłowy skład wpływa na uzyskanie najwyższej klasy certyfikatu trudnopalności trawy.

Trawa trudnopalna Epufloor Ignis

Nasza firma w swojej ofercie posiada wiele modeli trawy syntetycznych. Jednym z nich jest taki, który posiada certyfikat trudnopalności o bardzo wysokiej klasie. Produkt ten to trawa Epufloor Ignis, która uzyskała certyfikat z klasą Bfl-s1. Klasa B to naprawdę wysoki wynik, który sprawia, że nasza trawa jest produktem niezwykle bezpiecznym i wartym uwagi. Dzięki temu, jest idealnym wyborem do miejsc użyteczności publicznej oraz komercyjnej. Ten typ sztucznej murawy wygląda bardzo naturalnie, jest niezwykle miękki w dotyku, a dodatkowo cechuje go stosunkowo niska cena.

Dlaczego warto zainwestować w trawę o certyfikacie trudnopalności ?

Ponieważ zastosowanie wykładziny bez stosownych dokumentów w budynkach użyteczności publicznej, to łamanie prawa i stwarzanie zagrożenia dla osób tam pracujących i przebywających. Dlatego tak ważnym jest, by przed zakupem trawy syntetycznej, która będzie wykorzystywana wewnątrz budynków, dopytać o atesty jakie posiada. Często informacja ta zawierana jest również w kartach technicznych danego produktu. Trawa trudnopalna wykonywana jest z dużą dbałością, a jej wygląd wizualny niczym nie odbiega od pozostałych modeli sztucznych traw krajobrazowych.

Podsumowując, certyfikaty trudnopalności trawy, to coraz częściej wymagany aspekt w tymże rodzaju wykładzin obiektowych. Nasza firma w swojej bogatej ofercie traw dekoracyjnych posiada także tą, o bardzo wysokiej klasie trudnopalności. Jeśli chciałabyś dowiedzieć się na jej temat więcej, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści o sztucznych trawach wiedzą wszystko, dlatego nie musisz się martwić, wybiorą dla Ciebie produkt najwyższej klasy, który dodatkowo zapewni Ci najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Napisz do nas

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości