Sztuczna trawa w rozwiązaniach fitnessowych.

siłownia ze sztuczną trawą

Sztuczna trawa w rozwiązaniach fitnessowych

Sztuczna trawa na dobre zagościła na polskim rynku, zarówno na polskich stadionach, domowych zaciszach, jak i placach zabaw. Zyskała duże uznanie za odporność na warunki atmosferyczne (deszcze, słońce, śnieg) jak i łatwość konserwacji. Inne branże też dostrzegły potencjał sztucznej trawy, jako element dekoracyjny lub alternatywa naturalnego odpowiednika, ze względu na wytrzymałość.

 

Cross fit

Przykładem mogą być kluby fitness, dla których trawa stanowi bardzo fajny dodatek dekoracyjny, podkreślający charakterystyczne wnętrza. Wystarczy wejść do stref cross fit, aby zobaczyć różnego rodzaju urządzenia, np. rowerki, umiejscowione na zielonej, sztucznej trawie. Szczególne zastosowanie sztucznej trawy dostrzeżono przy tzw. sankach obciążeniowych do treningu siłowego, czyli urządzeniach często używanych przez zawodników rugby, którzy ćwiczą siłę, potrzebną przy przepychaniach i odbiciach. Ćwiczenia wymagają nie tyle siły w rękach, co również w nogach. Muszą one utrzymać nacisk ciężaru ciała zawodnika, jak i przeciwników, którzy na niego nacierają. Jak można sobie wyobrazić, tego typu ćwiczenia są bardzo inwazyjne dla podłoża, a możliwość trenowania na materiale zbliżonym do naturalnej trawy, ale będącym znacznie bardziej wytrzymałym, jest nie lada udogodnieniem.

EPUFLOOR Active

Biorąc pod uwagę niekiedy bardzo różnorodne kształty klubów, możliwość odpowiedniego docięcia sztucznej trawy jest niezwykle ważna. Do tego jej wytrzymałość przy intensywnych ćwiczeniach klubowiczów i nierzadko upadkach – tym bardzie utwierdza w przekonaniu, że to więcej niż dobra alternatywa dla naturalnej trawy. Warto zaznaczyć, że poza zakupem, sztuczna trawa jest tania w utrzymaniu – nie trzeba jej podlewać, nawozić ani kosić, a cena modelu EPUFLOOR Active przeznaczonego do siłowni wynosi niecałe 30 zł/m2 Dobrą wiadomością dla managerów klubów jest znacznie niższa cena tego typu trawy do klubu fitness, ponieważ, w przeciwieństwie do typowo sportowej, jest nieco tańsza a w porównaniu do typowo krajobrazowej dużo bardziej wytrzymała.

 

Nasza Oferta

 

zdjęcie prestige 40mmsdjęcie supreme 30mmepic 59.99

Call Now Button