Sztuczna trawa na balkon

sztuczna trawa w biurze
Sztuczna trawa jako wyposażenie stoiska wystawienniczego na targach
11 grudnia 2017
sztuczna trawa trudnopalna
Wyróżnij się na targach za pomocą sztucznej trawy
29 maja 2019
sztuczna trawa na balkon

sztuczna trawa na balkon

Wielu z nas sztuczna trawa może kojarzyć się z tanim dywanem ze słabej jakości włókna. Jednak z biegiem lat jakość i dbałość o przygotowanie wzrosła, dzięki czemu możemy zaproponować komfortowe i estetyczną, szykowną sztuczną trawę na balkon. Obecnie sztuczna trawa na balkon jest wyraźniej trwała, ma lepsze parametry i zachwyca wyglądem.

Trawa na balkon na ciepłe dni

Nadeszła wiosna, a wraz z nią słoneczne dni i długie wieczory. Kto nie marzy o porannej kawie na świeżym powietrzu, kiedy możemy położyć stopy na miękkiej trawie lub ciepłym wieczorze z kolacyjnym piknikiem na sztucznej trawie na balkonie? Oprócz tych funkcjonalnych względów sztuczna trawa na balkon jest również wyjątkową ozdobą i doskonałym wykończeniem designerskim dla przestrzeni wokół domu.

Zalety sztucznej trawy

Sztuczna trawa z powodzeniem może sprawiać wrażenie prawdziwej trawy, a nawet mieć przewagę nad nią dzięki większej trwałości i odporności na czynniki atmosferyczne. Nie trzeba również poświęcać jej tak dużo czasu na czynności takie jak podlewanie, pielęgnowanie czy koszenie. Możemy cieszyć się nią bez dodatkowego wysiłku! Nie zmienia koloru pod wpływem słońca, nasze oczy zawsze będą cieszyć się jej soczystą zielenią.

Kolejnym pozytywnym aspektem sztucznej trawy na balkon jest fakt, że możną ją użyć na każdej nawierzchni, czyli np. na podłodze. Nie musimy się martwić o żadną ziemię ogrodową, która z pewnością zrobiłaby dużo bałaganu. Co więcej, sztuczna trawa na balkon nie jest podatna na ścieranie, zwłaszcza jeśli jest atestowana i pochodzi od sprawdzonego dystrybutora sztucznej trawy. Wartą zauważenia właściwością jest również przepuszczalność wody, co pozwala na szybkie i łatwe czyszczenie sztucznej trawy z wykorzystaniem wody i odkurzacza. W dodatku trawa zapobiega przegrzewaniu się podłogi i nie kruszy się jak płytki, a jej przyjemna miękkość sprawia, że jest rajem sensorycznym dla naszych stóp.

Sztuczna trawa na balkonie

Na balkonach najczęściej używa się trawy o wysokości runa 15 – 40 mm, które najbardziej odzwierciedlają naturalną trawę. Można również wybierać miękkość oraz kolory, od delikatnego, słabego odcienia zieleni po intensywną butelkową zieleń. Wybierz odpowiedni odcień trawy dla siebie i ciesz się wieczną wiosną na swoim balkonie!

Ułożenie sztucznej trawy na balkonie

Przed położeniem sztucznej trawy na balkonie trzeba odpowiednio przygotować podłoże. Należy odkurzyć i odtłuścić podłogę oraz wyrównać szczeliny. Trzeba też wyposażyć się w rolki sztucznej trawy, paski fizeliny i odpowiedni klej. Istotne jest, aby układać sztuczną trawę zawsze w tym samym kierunku, aby zachować estetykę i odcień trawy. Natępnym krokiem jest rozłożenie i wstępne przycięcie wykładziny. Każdy element powinien do siebie pasować. Dalej należy rozprowadzić klej, skleić sąsiednie pasy i dociąć oraz przymocować całość do podłoża.

Wybierz swoją wymarzoną sztuczną trawę na balkon i ciesz się wygodą, komfortem i estetyką całymi dniami na swoim balkonie za atrakcyjną cenę!

 

[wcpcsu id=”1110″]