Sztuczna trawa – od boiska piłkarskiego do przydomowego ogródu

  • Home
  • Wsparcie
  • Sztuczna trawa – od boiska piłkarskiego do przydomowego ogródu
Instrukcja montażu trawy krajobrazowej
Instrukcja montażu trawy krajobrazowej
10 października 2019
Trawa krajobrazowa
Często zadawane pytania
14 października 2019
Sztuczna trawa do ogródu

Sztuczna trawa do ogródu

Kilka lat temu sztuczna trawa była zarezerwowana tylko dla stadionów piłkarskich, gdzie potrzeba dużej ilości ładnej, zielonej trawy, przy niskich kosztach utrzymania była paląca. Częste rozgrywki meczy piłkarskich, gdzie zawodnicy wykonują zamaszyste ruchy nogami, znacznie skracają żywotność trawy. Tym bardziej jej sztuczny odpowiednik był rozsądnym rozwiązaniem. Posiadanie naturalnej, zielonej trawy wymaga dużo czasu, pracy i wiąże z kosztami (nawozy, kosiarka). Na dodatek, wygląda ładnie w odpowiednich warunkach, ale wystarczy, że pojawi się ostre słońce i zaczyna żółknąć.

Sztuczna trawa z kolei odnajduje się świetnie w domowych zaciszach

sztuczna trawa jest najlepszym wyborem do Twojego ogrodu, na balkon lub taras

Przede wszystkim, nie jest wielkim wydatkiem – ceny oscylują wokół 30-50 zł/m2 w zależności od jakości trawy. Im droższa, tym lepiej imituje naturalną trawę. Sztucznej nie trzeba kosić, podlewać i nawozić, dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze. To szczególnie istotne dla tych, którzy nie mają czasu na odpowiednią pielęgnacje naturalnej trawy, a chcieliby się cieszyć zielonym ogródkiem przed domem. Zalety sztucznej trawy z pewnością odczują posiadacze dzieci oraz miłośnicy psów. Trawy z tworzywa, dzięki swojej miękkości, są odpowiednie dla dzieci, dzięki czemu mogą się w niej bezpiecznie bawić i nie musisz się obawiać urazów przy upadkach. Z kolei zwierzę, takie jak pies, nie zdoła tak bardzo zniszczyć sztucznej trawy i nie naniesie jej do domu wraz z ziemią i robactwem.

Pielęgnacja sztucznej trawy sprowadza się w zasadzie do odkurzenia lub zmycia raz na jakiś czas. Jeśli zdecydujesz się na sztuczną trawę do ogródka to dobrze by było, aby rozłożyć ją na całej powierzchni, bez łączenia jej z naturalną trawą. Powód jest prosty – zawsze będzie widać drobną różnicę w kolorze i raczej niemożliwym będzie go wyrównać. Jeśli rozłożysz sztuczną trawę na całości ogródka, będzie się pięknie prezentować i w niczym nie ustąpi jej naturalnemu odpowiednikowi.

 

 

[wcpcsu id=”1110″]