Trawa krajobrazowa Jak stworzyć ogród ze sztuczną trawą na wiosnę? 3 proste kroki.

Jak stworzyć ogród ze sztuczną trawą na wiosnę? 3 proste kroki.

sztuczna trawa na taras
Poznaj 3 najlepsze i niedrogie gatunki sztucznej trawy na taras
21 października 2019
Sztuczna trawa- aranżacje na 2021 rok
Sztuczna trawa- aranżacje na 2021 rok
28 grudnia 2020
3 proste kroki, które pomogą Ci stworzyć ogród ze sztuczną trawą na wiosnę

 Stwórz ogród marzeń ze sztuczną trawą na wiosnę

Zima to najlepszy czas na zaplanowanie wyglądu swojego ogrodu ze sztuczną trawą na wiosnę. Zrobić plac zabaw dla dzieci czy może boisko do piłki nożnej? W końcu cała rodzina mogłaby spędzać razem czas na świeżym powietrzu! Może wygospodarujesz też trochę miejsca na nowe meble ogrodowe? Tak, to jest świetny pomysł! Bezobsługowy i tani ogród jest czymś o czym marzy każdy posiadacz domu jednorodzinnego. Szczególnie, gdy kwitną w nim kolorowe kwiaty, a trawa jest wiecznie zielona. Sztuczna trawa z rolki nie wymaga podlewania, koszenia, nawożenia czy czasochłonnej  pielęgnacji. Będzie zachwycać swoją zielenią przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne.

 

 Krok 1: wybierz odpowiednią trawę syntetyczną

W pierwszym kroku powinieneś zastanowić się jaki efekt chciałbyś uzyskać i na tej podstawie dobrać odpowiednią trawę. Jej rodzajów jest mnóstwo, a różnią się one wysokością i grubością włókna oraz odcieniem. Niektóre rodzaje traw są eleganckie i klasyczne, idealnie nadające się do stworzenia miejsca relaksu. Natomiast trawy sportowe nie będą wyróżniać się wyglądem, lecz swoją wytrzymałością. Wszystkie rodzaje znajdziesz w naszej ofercie, natomiast poniżej przedstawiamy Ci 2 najpopularniejsze. Nie jesteś pewien, jak będą wyglądały na żywo? Bez obaw! Możesz zamówić próbki traw zupełnie za darmo, a my wyślemy je do Ciebie kurierem

 

  2 najlepsze rodzaje sztucznej trawy na wiosnę

Jeśli w swoim ogrodzie planujesz stworzyć boisko do piłki nożnej, to najlepszym wyborem dla Ciebie będzie trawa Epufloor Supreme. Była ona nowością w sezonie 2018, natomiast do tej pory jest najbardziej zaawansowanym technologicznie rodzajem sztucznej trawy. Wyprodukowana jest wyłącznie z produktów wysokiej jakości, które w 100% nadają się do recyklingu. Jest też doskonałą alternatywą dla kostki brukowej przed domem bądź desek tarasowych. 

 

Jeśli planujesz stworzyć plac zabaw w ogrodzie, wybierz trawę Epufloor Cici. Będzie ona odpowiednia nawet dla najmłodszych pociech, ponieważ jest bardzo miękka i delikatna w dotyku. Do produkcji tego rodzaju sztucznej trawy nie zostały użyte żadne trujące związki chemiczne, ołów czy metale ciężkie. Nie musisz więc obawiać się o bezpieczeństwo swoich dzieci.

 

 Krok 2: zamontuj sztuczną trawę z rolki

Jeszcze przed zakupem powinieneś dokładnie zmierzyć teren, który masz zamiar pokryć sztuczną trawą. Weź pod uwagę, że trawa sprzedawana jest w rolkach o szerokości 2 m. Sam montaż jest niezwykle prosty i zajmie Ci około godziny! Nie potrzebujesz żadnych  specjalistycznych narzędzi ani pomocy fachowców. Przede wszystkim, przygotuj podłoże usuwając piasek i inne zanieczyszczenia, tak aby było ono suche i czyste. Starannie usuń wszystkie rośliny i chwasty wraz z ich ukorzenieniem, a następnie w miarę możliwości wyrównaj teren. W kolejnym kroku rozwiń trawę na całej powierzchni i dotnij ją do preferowanych wymiarów. Postaraj się ułożyć każdą rolkę trawy w tym samym kierunku. Taki zabieg sprawi, że cały trawnik będzie miał jednolity kolor na całej powierzchni. Odetnij pasek zabezpieczający, aby łączenia trawy dokładnie do siebie przylegały. I gotowe.

 

Krok 3: Ciesz się pięknym wyglądem swojego ogrodu

Przed Tobą teraz najważniejszy punkt, czyli aranżacja całej przestrzeni na doskonale prezentującym się trawniku. Zastanów się gdzie umieścisz bramki albo zjeżdżalnię i huśtawkę dla swoich dzieci. Pomyśl też o sobie i zorganizuj kącik do odpoczynku i relaksu, w którym będziesz mógł spędzić czas w ulubiony sposób. Masz już jakiś pomysł? Doskonale! 

 

[wcpcsu id=”1110″]

logo of epufloor grass
Trawa Krajobrazowa
piotr.bednarek@epufloor.com
Kopcinskiego 77
Łódż , Łódż , 90033 Poland
+48 502 151 631