Trawa krajobrazowa Dlaczego sztuczna trawa jest najlepszym wyborem do Twojego ogrodu, na balkon lub taras?

Dlaczego sztuczna trawa jest najlepszym wyborem do Twojego ogrodu, na balkon lub taras?

  • Home
  • Wsparcie
  • Dlaczego sztuczna trawa jest najlepszym wyborem do Twojego ogrodu, na balkon lub taras?
sztuczna trawa trudnopalna
Wyróżnij się na targach za pomocą sztucznej trawy
29 maja 2019
Instrukcja montażu trawy krajobrazowej
Instrukcja montażu trawy krajobrazowej
10 października 2019
sztuczna trawa jest najlepszym wyborem do Twojego ogrodu, na balkon lub taras

Sztuczna Trawa do twojego ogrodu, na balkon lub taras

Dużym zainteresowaniem wśród miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu cieszą się boiska ze sztuczną nawierzchnią umożliwiające uprawianie sportów, takich jak piłka nożna przez cały rok. Natomiast, niewiele osób wie, że jest to też idealny sposób na uzyskanie ciągle zielonej przestrzeni w ogrodzie, na tarasie lub balkonie. Jej zastosowanie jest niezwykle szerokie- ogranicza nas tylko wyobraźnia! Trawa syntetyczna jest ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą cieszyć się idealnym trawnikiem przez cały rok. Jeśli zastanawiasz się nad zamontowaniem sztucznej trawy na swoim tarasie, balkonie lub w ogrodzie to koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca. Poznasz wiele powodów, dla których warto zainwestować w taką nawierzchnię. Przekonasz się jak niewiele uwagi trzeba jej poświęcić, a jak wiele korzyści może Ci przynieść. 

 

W warunkach zimowych

Każdy z nas wie, że ogród, taras oraz balkon są niezmiernie ważną częścią naszego domu. Są też miejscem, w którym możemy odpocząć spędzając czas z rodziną lub przyjaciółmi. Często zależy nam, aby swoim wyglądem przyciągały uwagę sąsiadów oraz przechodniów, nawet przy niewielkim nakładzie pracy poświęconym na pielęgnację. W przypadku większych obszarów zieleni, regularne koszenie i podlewanie żywej trawy bywa czasochłonne. Co więcej, taką trawę należy systematycznie nawozić i oczyszczać z chwastów. Podczas wyjątkowo słonecznych i gorących dni żywa trawa szybko wysusza się i płowieje. Zimą, podczas mrozów oraz intensywnych opadów śniegu, naturalna trawa jest w okresie wegetacji, więc nie cieszy nas swoim widokiem. Wtedy z pomocą przychodzi nam sztuczna trawa do ogrodu, która prezentuje się równie dobrze, a w warunkach zimowych zdecydowanie lepiej niż trawa naturalna.

 

[wcpcsu id=”1110″]

 

Zalety sztucznej trawy:

  • Jest odporna na promieniowanie UV i nawet przy wysokim nasłonecznieniu nie traci swojej barwy.
  • Jest produktem całorocznym, odpornym na warunki atmosferyczne. Wystarczy zagrabić jesienią opadłe z drzew liście, aby cieszyć się jej doskonałym wyglądem przez cały rok.
  • Nie wymaga podlewania. Natomiast, woda z łatwością przedostanie się do podłoża przez specjalne otwory. Ten system sprawia, że nawet podczas intensywnego deszczu woda nie będzie zalegać na powierzchni trawnika.

Czy sztuczna trawa jest bezpieczna dla dzieci?

Wielu rodziców zastanawia się czy sztuczna trawa jest bezpieczna dla dzieci? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Do produkcji sztucznej trawy nie używamy żadnych metali ciężkich ani ołowiu, dlatego nasze pociechy są całkowicie bezpieczne podczas zabawy. Ponadto, sztuczna trawa w rolkach jest niezwykle przyjemna w dotyku, dzięki czemu można chodzić po niej boso. Taki dywan z trawy świetnie sprawdzi się też jako sztuczna murawa do przy domowego boiska dla dzieci. 

Te wszystkie cechy sprawiają, że sztuczna trawa w rolkach jest bardzo wygodną alternatywą dla wszystkich zabieganych osób, które pragną cieszyć się idealnym wyglądem trawnika przez cały rok! 

logo of epufloor grass
Trawa Krajobrazowa
piotr.bednarek@epufloor.com
Kopcinskiego 77
Łódż , Łódż , 90033 Poland
+48 502 151 631