Często zadawane pytania

Sztuczna trawa do ogródu
Sztuczna trawa – od boiska piłkarskiego do przydomowego ogródu
14 października 2019
sztuczna trawa
Zastosowanie trawy krajobrazowej
21 października 2019
Trawa krajobrazowa
1W jaki sposób zadbać o sztuczną trawę aby cieszyć się jej wyglądem jak najdłużej?
Jesienią należy zgrabić opadłe liście, żeby nie zgniły w trudnym i mokrym okresie zimowym. Dodatkowo raz/dwa razy do roku jeśli jest to konieczne, należy usunąć ewentualne chwasty za pomocą środka chwastobójczego.
2Czy trawa jest przepuszczalna dla wody?
Zdecydowanie tak! Trawa w rolkach posiada specjalne otwory, przez które woda przedostaje się do gleby, dzięki czemu nie ma problemu z odprowadzeniem czy zostawianiem kałuż na trawie.
3W jaki sposób czyścić zabrudzoną trawę?
Sztuczna trawa wykonana jest ze sztucznych włókien polipropylenowych albo polietylenowych, którą są formą plastiku. Nie da się ich łatwo pobrudzić. Oczywiście jeżeli będzie to konieczne, można bez problemu wyczyścić trawą przy pomocy ciepłej wody i lekkiego detergentu.
4Czy trawa zawiera ołów albo inne ciężkie metale?
Do produkcji naszej trawy nie są używane metale ciężkie. Nie zawiera też ołowiu
5Czy wysyłacie próbki swoich produktów?
Oczywiście, że tak. Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z nami, a wybrane przez Państwa próbki, zostaną do Państwa wysłane.
6Jeżeli zamówię kawałek trawy wielkości 4x5 metra, czy przyjdzie on w jednym kawałku?
Tak, ponieważ rolki, które dostarczamy są szerokości 4 lub 2 metrów
7Gdzie jest produkowana trawa, którą sprzedajecie? Czy jest to produkt Polski, czy importowany?
Nasza sztuczna trawa produkowana jest przez naszych partnerów w Europie – głównie w Niemczech, Belgii i Holandii. Nasi Dostawcy mają wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji szerokiego asortymentu sztucznej trawy – zarówno sportowej jak i krajobrazowej.
8Czy mogę zostawić na zewnątrz zrolowaną jeszcze trawę, zanim będę mógł ją zainstalować?
Nie ma z tym najmniejszego problemu. Proszę tylko pamiętać aby nie zginać rolki „w pół” bo wtedy trawa może się pomarszczyć, co może utrudnić proces instalacji i wpłynąć na jej późniejszy wygląd.
9Czy powinienem zwinąć trawę na zimę? W jaki sposób powinienem ją przechowywać?
Absolutnie nie ma takiej konieczności. Nasza trawa jest produktem całorocznym, odpornym na warunki atmosferyczne. Aby cieszyć się jej doskonałym wyglądem przez cały rok, wystarczy zagrabić jesienią opadłe z drzew liście.
10Czy oferujecie również usługę instalacji sztucznej trawy?
Nasza firma zajmuje się tylko sprzedażą. Polecamy skorzystanie z usług naszych partnerów dostępnych w zakładce „partnerzy”
11Czy mogę ułożyć trawę samodzielnie?
Zdecydowanie tak! Jeśli lubisz majsterkowanie, możesz bez problemu zainstalować nasza trawę samodzielnie. Jesteśmy przekonani, że osiągniesz doskonały efekt. Potrzebujesz do tego tylko kilku podstawowych narzędzi. Oczywiście w przypadku bardzo dużych powierzchni montażowych, zalecamy do skorzystania z usług profesjonalnych firm montażowych
12Czy sztuczna trawa jest odpowiednia dla zwierząt?
Oczywiście, że tak. Sztuczna trawa bez problem wytrzyma szaleństwa Twoich zwierząt domowych. Co więcej czyszczenie trawy po zwierzętach jest bardzo proste – użyj wody i łagodnego detergentu.
13Czy sztuczna trawa jest odpowiednia dla dzieci?
Twoje dzieci ją pokochają! Wygląda i zachowuje się jak normalna trawa i pozostaje zielona przez cały rok. Czego chcieć więcej? Nie zawiera ołowiu ani metali ciężkich, dzięki temu jest bezpieczna dla Twoich dzieci
14Czy kolor trawy zmienia się pod wpływem działania promieni słonecznych?
Możesz cieszyć się doskonałym wyglądem trawy przez wiele lat. Wszystkie nasze produkty mają ośmioletnią gwarancję ochrony przed promieniowaniem UV.
15Czy trawa krajobrazowa może być zamontowana na dowolnym podłozu?
Trawa krajobrazowa jest wszechstronnym produktem. Może być zamontowana praktycznie na każdym podłożu – glebie, betonie, asfalcie, bruku. Może być montowana na pochyłym terenie. Świetnie sprawdza się również na balkonach i tarasach.
16Czy mogę zamontować sztuczną trawę na spadzistym terenie?
Tak. Sztuczna trawa może być bezpiecznie zamontowana na pochyłym terenie. Można ją dociąć i dopasować do każdego kształtu ogrodu.
17Czy sztuczna trawa przepuszcza wodę tak jak normalna?
Oczywiście, że tak. Posiada mnóstwo otworów zapewniających doskonałą przepuszczalność i odprowadzanie wody. Dzięki temu zastosowaniu, woda nie zostawia na powierzchni trawy kałuż.
18Czy sztuczna trawa jest przyjazna dla środowiska?
Tak. Sztucznej trawy nie trzeba podlewać – więc w nawet okresach największych upałów pozostanie bujna i zachowa swój naturalny kolor. Pozwala to na dużą oszczędność wody. Nie wymaga tez koszenia, pielenia ani nawożenia.
19Jak długo utrzyma się sztuczna trawa?
Sztuczna trawa pozwala cieszyć się swoim wyglądem nawet na kilkanaście lat bezobsługowego używania – w zależności od sposobu i częstotliwości jej używania. Zachowa swój kolor i wygląd sezon za sezonem
20Czy trawa posiada gwarancję?
Tak, każdy nasz produkt objęty jest gwarancją – szczegółowe informacje o jej warunkach znajdziecie Państwo w stopce - reklamacje i zwroty.