Trawa krajobrazowa 3 proste kroki, które pomogą Ci utrzymać piękny wygląd sztucznej trawy

3 proste kroki, które pomogą Ci utrzymać piękny wygląd sztucznej trawy

  • Home
  • Bez kategorii
  • 3 proste kroki, które pomogą Ci utrzymać piękny wygląd sztucznej trawy
Jaką sztuczną trawę wybrać do ogrodu, na balkon i taras?
Jaką sztuczną trawę wybrać do ogrodu, na balkon i taras?
14 października 2019
3 najlepsze rodzaje sztucznej trawy na Twój balkon
3 najlepsze rodzaje sztucznej trawy na Twój balkon
18 października 2019
3 proste kroki, które pomogą Ci utrzymać piękny wygląd sztucznej trawy

Proste kroki, które pomogą Ci utrzymać piękny wygląd sztucznej trawy

Nie masz zbyt wiele czasu na systematyczną pielęgnację swojego trawnika? Ale mimo wszystko chciałbyś żeby prezentował się pięknie i zachwycał naturalną zielenią przez cały rok? Jeśli odpowiedziałeś “tak, pewnie!” to już wiesz, że powinieneś mieć w swoim ogrodzie sztuczną trawę w rolkach. Estetycznie wyglądający, schludny i wypielęgnowany trawnik, który pozostawał tylko w sferze marzeń, teraz może upiększać Twój ogród, balkon lub taras!

Nawierzchnie ze sztucznej trawy są niezwykle wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Nie są im straszne wyjątkowo intensywne upały, ani mroźne zimowe dni. Jednakże, zmienna pogoda może przynieść ze sobą naturalne zabrudzenia spowodowane opadami śniegu lub deszczu. Nie należy się jednak tym martwić! Utrzymanie sztucznej trawy w czystości jest prostsze niż w przypadku trawy naturalnej. Nie jest wymagane koszenie trawnika ani jego nawożenie. Czyszczenie trawy syntetycznej jest bezproblemowe, a co więcej nie jest czasochłonne. Do przywrócenia odpowiedniego wyglądu trawnika wystarczą tylko 3 proste kroki! Przeczytaj cały artykuł, a przekonasz się jak niewiele wysiłku potrzeba, aby sztuczna trawa w Twoim ogrodzie przyciągała uwagę o dowolnej porze roku. 

3 proste kroki

Pierwszym krokiem jest okresowe odkurzanie oraz spłukiwanie wodą powstałych nieczystości. Tak samo w przypadku zabrudzeń spowodowanych przez naszych pupili. Sztuczna trawa w rolkach cechuje się wysoką przepuszczalnością wody i powietrza. Oznacza to, że po zmoczeniu woda z łatwością zostanie odprowadzona do podłoża, a na powierzchni nie powstaną kałuże. 

Po drugie, jesienią wystarczy zgrabić opadłe liście lub usunąć je dmuchawą, tak aby nie zgniły one zimą pod warstwą śniegu. Trawa nie wymaga demontażu na zimę, dlatego ta banalna czynność pozwoli na jej perfekcyjne przygotowanie na tę porę roku. 

Po trzecie, raz na jakiś czas, wystarczy zaczesać trawę “pod włos” szczotką z twardym włosiem (nie metalową). Jest to bardzo prosta czynność, do której nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu. Nie musisz też zatrudniać fachowca, który zapewne zaoferowałby wysoką cenę za swoje usługi. Po takim zabiegu, włókno wróci do pozycji stojącej, a cały trawnik znowu będzie cieszyć nasze oczy. 

 

Sztuczna trawa w rolkach pomoże Ci dbać i chronić nasze środowisko, ponieważ nie wymaga użycia nadmiernych ilości wody, silnych detergentów, nawozów ani środków chwastobójczych. Ponadto, wykonana jest z materiałów nadających się w 100% do recyklingu. Można wykorzystać ją powtórnie, a nawet przetworzyć. Do produkcji sztucznej trawy nie stosuje się żadnych metali ciężkich ani ołowiu. Dzięki tym trzem podstawowym zabiegom pielęgnacyjnym, bez większych problemów utrzymasz zachwycający wygląd trawnika w swoim ogrodzie przez cały rok. Natomiast, czas zaoszczędzony na codziennym podlewaniu lub koszeniu naturalnej trawy będziesz mógł wykorzystać na wspólną zabawę lub odpoczynek z rodziną i przyjaciółmi. Zgodzisz się, że jest to dużo lepsza opcja podczas gorących letnich wieczorów?

 

[wcpcsu id=”1110″]

logo of epufloor grass
Trawa Krajobrazowa
piotr.bednarek@epufloor.com
Kopcinskiego 77
Łódż , Łódż , 90033 Poland
+48 502 151 631